Kamervragen over homofobie en prostitutie op EK

0 reacties
Ger
28 oktober 2011, 10:41

Nederland dient zich sterk te maken voor homo-, vrouwen en dierenrechten in EK-gastlanden Polen en Oekraïne. Dit betoogt Richard de Mos namens de PVV. De politicus heeft sportminister Edith Schippers enkele Kamervragen voorgelegd om haar tot actie te bewegen.

De Mos wil verder dat de veiligheidsvoorschriften bij de bouw van stadions worden nageleefd. Naast Schippers zouden de KNVB en hoofdsponsor ING zich hiervoor moeten inzetten. "Stadions, zoals dat in Kiev, zijn nog niet klaar terwijl de Europese voetbalbond UEFA eiste dat ze in oktober opgeleverd zouden worden. Ik ben bang dat de bouw nu afgeraffeld zal worden, waarbij het met de veiligheidsvoorschriften niet zo nauw genomen wordt", zegt De Mos in de Volkskrant.

"Waar dat toe kan leiden hebben we deze zomer in Enschede gezien", verwijst de PVV'er naar de ramp in de Grolsch Veste, het stadion van FC Twente. "Je moet er toch niet aan denken dat zoiets tijdens een EK-wedstrijd gebeurt?" De Mos hekelt ook het gebrek aan tolerantie jegens homoseksuelen. "De minister en de KNVB moeten erop aandringen dat de veiligheid van onze homoseksuele supporters gewaarborgd is."

De Mos wil ook aandacht voor vrouwenrechten en vrouwenhandel. "Oekraïne is volgens een rapport van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken een centrum van vrouwenhandel en van gedwongen prostitutie. Dat moet bestreden worden. Prima als de prostituees goede zaken doen tijdens een EK, maar dan wel vrijwillig."

Officiële tickets voor Europese topwedstrijden koop je veilig en vertrouwd bij FCUpdate.nl

Officiële tickets voor Europese topwedstrijden koop je veilig en vertrouwd bij FCUpdate.nl

  • Ticketshop
0 reacties

Je moet ingelogd zijn om een reactie te kunnen plaatsen.

Inloggen

Reacties

Je moet ingelogd zijn om een reactie te kunnen plaatsen.

Inloggen
Measurement pixel