UEFA-voorzitter Michel Platini rekent Oranje niet tot de voornaamste kanshebbers voor de Europese titel. Volgens de Fransman is die rol weggelegd voor Spanje en Duitsland. "Spanje en Duitsland hebben iets extra", licht Platini toe in gesprek met het Franse persagentschap AFP.
"Spanje heeft veel ervaring, Duitsland is wat jonger en heeft honger. We zullen buitengewone wedstrijden zien van deze teams, die foutloos bleven in de kwalificaties. Maar nu al gewonnen hebben ze zeker niet", aldus de UEFA-preses
"Als ik mijn favorieten moet kiezen, deel ik de deelnemers altijd op in zij die kunnen winnen en zij die moeilijk te kloppen zijn. Spanje en Duitsland plaats ik in die eerste categorie, bijna alle andere deelnemers in de tweede", zegt Platini, die Oranje dus ook in de tweede groep plaatst. "Zij moeten echter eens die stap kunnen zetten."
Engeland zal het gemis van Wayne Rooney in eerste twee groepswedstrijden voelen, denkt de oud-prof. De spits van Manchester United ontbreekt dan vanwege een schorsing. "Hij is een van de beste aanvallers ter wereld. Zijn afwezigheid voor de eerste twee duels zijn slechter voor de ploeg dan het plotse vertrek van bondscoach Fabio Capello."