Op het FIFA-congres in São Paulo heeft Sepp Blatter woensdag aangekondigd dat hij voor zijn vijfde termijn als baas van de mondiale voetbalbond gaat. Op hetzelfde congres sprak Michael Garcia, onderzoeker van de FIFA, over de perikelen rondom de toewijzing van het WK 2022 aan Qatar. Volgens hem waren de documenten die de Sunday Times claimde te hebben al ingezien door de voetbalbond.
De Britse krant meldde dat het 'miljoenen documenten' in handen heeft waaruit blijkt dat leden van het uitvoerend comité van de FIFA zich zouden hebben laten omkopen bij het toewijzen van het WK aan Qatar. Garcia stelt dus dat deze bewijsstukken reeds ingezien zijn door de FIFA. "De meerderheid van het materiaal was al lange tijd beschikbaar voor ons, voordat de media er over berichtte", sprak de jurist.
"We hebben gekeken wat de oorspronkelijke bron van de gegevens was en we zijn ervan overtuigd dat we volledige toegang hebben tot alle belangrijke informatie. We zullen deze gegevens inzien en gebruiken in ons uiteindelijke rapport", aldus Garcia, die liet weten dat er de komende weken meer duidelijk zal ontstaan.
Je moet ingelogd zijn om een reactie te kunnen plaatsen.
Inloggen