Michel Platini vindt dat de FIFA opnieuw moet stemmen over de toewijzing van het WK in 2022 als wordt bewezen dat Qatar zich schuldig heeft gemaakt aan omkoping. Dat zegt de voorzitter van de UEFA naar aanleiding van de onthullingen van de Britse krant The Sunday Times.
"Ik denk nog steeds dat het de beste keuze was voor de FIFA en het voetbal, maar als corruptie wordt bewezen, moeten er sancties en een nieuwe stemming komen", zegt Platini in L'Equipe over Qatar als WK-gastland. De wereldvoetbalbond doet zelf ook onderzoek naar de toewijzing van het WK aan Qatar. Het rapport zal over zo'n zes weken worden gepresenteerd.
The Sunday Times berichtte zondagochtend dat het miljoenen documenten in het bezit heeft die corruptie binnen FIFA aantonen en dat Qatar smeergeld heeft betaald in ruil voor stemmen. De KNVB liet in een officiële verklaring al weten dat het WK van 2022 in een ander land moet worden gehouden als bij de toewijzing aan het arabische emiraat sprake is geweest van omkoping.