UEFA positief over potentiële EK-speelstad Amsterdam

0 reacties
10 september 2014, 16:27

Nederland heeft een goede kans om medeorganisator van het EK in 2020 te worden. De organisatie van het desbetreffende toernooi wordt in het kader van het 60-jarig bestaan van de UEFA over dertien verschillende landen verspreid. De Europese voetbalbond was in een tussentijdse evaluatie overwegend positief over Amsterdam, de speelstad die Nederland heeft voorgedragen.

Amsterdam is één van de negentien kandidaten die nog in de race zijn om het EK 2020 te mogen organiseren. Jeruzalem en Sint-Petersburg zijn ook gegadigden, maar het lijkt voor Israël en Rusland een lastig verhaal te worden, vanwege de omstandigheden in beide landen.

In de optiek van de UEFA zijn de plannen van Nederland prima uitgewerkt. De faciliteiten en voorzieningen rond de Amsterdam ArenA worden als ruim voldoende beoordeeld. Alleen de parkeergelegenheid zou te wensen overlaten, alsook de gehandicaptenvoorzieningen.

De KNVB hoopt dat het drie groepswedstrijden en een achtste finale mag organiseren. De finale van het EK 2020 wordt in Londen of München afgewerkt. Op 19 september zal de UEFA de organisators van het toernooi bekendmaken.

De negentien bids voor het EK 2020

Nederland (Amsterdam), Azerbeidzjan (Bakoe), Wit-Rusland (Minsk), België (Brussel), Bulgarije (Sofia), Denemarken (Kopenhagen), Engeland (Londen), Macedonië (Skopje), Duitsland (München), Hongarije (Boedapest), Israël (Jeruzalem), Italië (Rome), Ierland (Dublin), Roemenië (Boekarest), Rusland (Sint-Petersburg), Schotland (Glasgow), Spanje (Bilbao), Zweden (Stockholm) en Wales (Cardiff).

0 reacties

Je moet ingelogd zijn om een reactie te kunnen plaatsen.

Inloggen

Reacties

Je moet ingelogd zijn om een reactie te kunnen plaatsen.

Inloggen
Measurement pixel