Op de laatste dag van het jaar is bekend geworden dat Masita, de kledingsponsor van onder meer FC Groningen, failliet is. Het bedrijf verkeerde al enige tijd in grote financiële problemen. Naast FC Groningen spelen ook VVV Venlo en MVV dit seizoen in shirts van het van oorsprong Limburgse bedrijf.
FC Groningen sloot in de zomer van 2013 een driejarig contract met Masita, dat dus nog anderhalf jaar doorloopt. Directeur Hans Nijland van FC Groningen benadrukt in gesprek met RTV Noord dat zijn club niet in de problemen komt door het faillissement. "Er is geen nood aan de man. Nagenoeg alle merchandise en kleding van het eerste en de jeugd is geleverd. Dit is wel de tijd waarin we de kleding moeten bestellen voor volgend seizoen, dus daarvoor is het even afwachten of er een doorstart komt." Het nieuws over het faillissement van Masita verrast hem niet. "We voelden het wel een beetje aankomen. Je hebt nauw contact met zo'n bedrijf."
Volgens Nijland dienen nieuwe kledingsponsors zich al aan. "We zijn de afgelopen dagen door een aantal kledingleveranciers benaderd. Gelukkig ligt FC Groningen goed in de markt. Maar we moeten eerst even afwachten wat Masita gaat doen. Contact krijgen is nu even lastig. In januari willen we duidelijkheid."