Kees Jansma heeft bij Omroep West een uitgebreide uitleg gegeven over zijn vertrek bij ADO Den Haag. In het door de Hagenaren verspreide persbericht vertelde Jansma dat hij is vertrokken omdat zijn adviezen niet werden opgevolgd. Er speelde echter meer, zo laat de adviseur weten.
Zo vindt Jansma dat de club onzorgvuldig met mensen omgaat. "Daar wil ik geen deel van uit maken. Daarom heb ik gezegd: joh, ga vooral lekker verder zonder mij en laten we duimen dat alles goed komt", vertelt hij. De manier waarop belangrijke mensen zijn vertrokken bij de club, stoort hem. "Als iemand weg moet omdat hij niet goed genoeg is, dan moet je dat tijdig laten weten. Dan moet je iemand niet laten bungelen en ook niet de indruk wekken dat iemand wellicht kan blijven."
Lees ook: ADO Den Haag ontslaat 'td' Van As
Volgens Jansma is de club niet altijd even eerlijk. "Dan kan iedereen zeggen dat het wel zo is, maar ik heb de afgelopen weken en maanden ervaren dat er binnen ADO ongelofelijke onrust heerst. Er is geen duidelijk beleid hoe we rust in de tent krijgen. Dat stoort mij", vervolgt de oud-perschef van Oranje, die via de pers vernam dat ADO in gesprek is met Alan Pardew. "De adviseurs van de club wisten niet wat de stand van zaken was. Dan adviseer je, terwijl je niet weet dat er al gesprekken gaande zijn. Dat vind ik slordig."
Al met al maakt Jansma zich ernstige zorgen over ADO. "Dat doet de directie ook. Ik mag hopen dat ze er spelers bij krijgen. ADO is niet in de situatie dat ze een spits van een miljoen euro kunnen kopen. Voor een nieuwe technisch manager wordt dat het een hele opgave", zegt Jansma, die wel fan van de club blijft. "Ik blijf juichen op de tribune."