Hake hoopt op fris FC Utrecht tegen AZ na vrije dagen

0 reacties
26 december 2020, 14:42   Bijgewerkt: 15:00

Waar voor de rest van de Eredivisieploegen het voetbaljaar er al op zit, komen FC Utrecht en AZ zondagmiddag nog in actie in wat oorspronkelijk de openingswedstrijd van het seizoen zou zijn. Voor de Alkmaarders is het de kans om nog aansluiting te vinden bij de top, terwijl de vlag er bij FC Utrecht minder goed voor hangt. Interim-trainer René Hake pakte tegen FC Emmen eindelijk zijn eerste overwinning met de club en wil dat tegen de nummer vijf een goed vervolg geven. 

Het inhaalduel wordt een dag na kerst gespeeld, wat voor een iets andere voorbereiding dan normaal zorgt. "We hebben donderdag getraind", vertelde Hake aan De Telegraaf. "Op Eerste Kerstdag was iedereen vrij, dat zijn speciale dagen die je graag thuis wil doorbrengen. Ik vind het wel belangrijk, gezien het programma dat we hebben gehad met vier wedstrijden in tien dagen, dat we ook een bepaalde frisheid creëren. Het zou slecht zijn als we op de zaterdag nog hard zouden moeten trainen om fit te zijn, fit zijn we wel. Het gaat om frisheid en die kun je ook creëren door spelers even bij hun familie te laten zijn, ook al is dat nu beperkt door de maatregelen."

"Er is wel wat vermoeidheid en pijntjes," vervolgde de trainer over de fysieke staat van zijn ploeg, "maar we hebben nu twee dagen extra om ons voor te bereiden. Dat zal de fitheid, maar ook de frisheid alleen maar ten goede komen. We hebben extra tijd om de jongens klaar te stomen. Er is een aantal jongens met klachten, maar of dat consequenties gaat hebben wat betreft wel of niet spelen is nog niet duidelijk. Alleen Adam Maher, Emil Bergström, Leon Guwara en Maarten Paes zullen er sowieso niet bij zijn."

Hake hoopt dat Utrecht na de overwinning op FC Emmen (2-3) van afgelopen dinsdag - de eerste zege sinds eind oktober - een opwaartse weg is ingeslagen. "Als een ploeg zo lang niet wint, zie je dat terug in de sfeer. Natuurlijk is er nu een bepaalde opluchting en is het gevoel beter, maar het is ook maar één wedstrijd. Het moet nog steeds beter." Daarin put de trainer vertrouwen uit eerdere toppers tegen Feyenoord, Ajax (beker) en PSV, waarin Utrecht goed voor de dag kwam. "We hebben in die wedstrijden veel goede dingen laten zien, maar onvoldoende resultaat gehaald. Alleen tegen Feyenoord een gelijkspel. In al die wedstrijd zat er meer in. Ik denk dat door het vertrouwen van de overwinning op Emmen het geloof ook groter wordt, dat we tegen AZ ook een resultaat kunnen pakken."

Of Utrecht daarin slaagt, zal zondagmiddag blijken. Om 14:30 uur trapt de ploeg dan af voor de laatste wedstrijd van het kalenderjaar.

Officiële tickets voor Europese topwedstrijden koop je veilig en vertrouwd bij FCUpdate.nl

Officiële tickets voor Europese topwedstrijden koop je veilig en vertrouwd bij FCUpdate.nl

  • Ticketshop
0 reacties

Je moet ingelogd zijn om een reactie te kunnen plaatsen.

Inloggen

Reacties

Je moet ingelogd zijn om een reactie te kunnen plaatsen.

Inloggen
Measurement pixel