Eric Gudde heeft namens de KNVB gesproken met minister-president Mark Rutte over de coronamaatregelen met betrekking tot voetbal. De bond zou graag willen dat de beperkingen voor amateurvoetbal, waarvoor nu een maximale groepsgrootte en leeftijd geldt, verruimd worden. Ook is het gegaan over de terugkeer van publiek in voetbalstadions, al zal dat voorlopig nog niet mogelijk zijn.
"We hebben met het kabinet besproken dat we de groepsgrootte graag zouden willen aanpakken voor de amateursport en -voetbal in het bijzonder. We hebben gesproken over een leeftijdscategorie, waar inderdaad de 27-jarige grens aan bod is gekomen", aldus directeur amateurvoetbal Jan Dirk van der Zee voor de camera van FOX Sports. Het kabinet maakte dinsdagavond bekend na te denken over meer ruimte in groepssporten voor mensen tot 27 jaar. "Het wordt voorgelegd aan het OMT, dus komt er een advies."
"We hopen daar natuurlijk snel antwoord op te krijgen", vervolgt Van der Zee, die meer informatie in januari verwacht. Hij heeft het met Rutte nog over iets anders gehad. "We hebben gevraagd of er publiek bij het betaald voetbal kan komen, maar dat gaat helaas nog niet lukken. Dat laten ze eigenlijk pas weer toe als er een maximale stijging is op de intensive care van tien personen.
De KNVB heeft gesproken met premier Rutte.
— ESPN NL (@ESPNnl) December 9, 2020
"We willen graag de groepsgrootte aanpakken voor de amateursport" pic.twitter.com/XANunYiZMM