Aan het begin van iedere dag brengt FCUpdate.nl haar eigen spoorboekje. Met een handig overzicht brengen we in kaart wat het nieuws van de dag gaat worden, welke specials er online komen, welke duels er op het programma staan en wat voor voetbal op tv komt. Dit is wat je allemaal kunt verwachten op vrijdag 18 december.
NAC Breda - FC Volendam (18.45 uur)
Voor NAC Breda en FC Volendam staat hun ontmoeting vanavond in het teken van aanhaken of afhaken. Volendam begint als nummer vijf van de competitie aan deze wedstrijd, terwijl NAC zesde staat met een puntje minder. Volendam won de afgelopen twee duels en wil graag verder omhoog kijken, maar dat geldt ook voor NAC. De ploeg uit Breda won de afgelopen drie speelronden niet en moet vanavond dus eindelijk proberen aan te klampen in de top. De grote vraag is ook: staat Sydney van Hooijdonk in de basis of mag hij slechts (even) invallen?
PEC Zwolle - FC Emmen (20.00 uur)
De jacht op de eerste zege van het seizoen in de Eredivisie gaat verder voor FC Emmen. De hekkensluiter won als enige nog niet in de competitie en staat onderaan. Midweeks werd er vertrouwen getankt met een knappe bekerzege op FC Groningen. Mogelijk liggen er vanavond in Zwolle kansen, omdat het bij nummer elf PEC onrustig is. John Stegeman staat onder druk en de ploeg blameerde zich deze week tegen Excelsior in het bekertoernooi, al wilde hij zelf van paniek nog niks weten.
1. FC Union Berlin - Borussia Dortmund (20.30 uur)
Het debuut van de 38-jarige Edin Terzic als interim-trainer van Borussia Dortmund verliep midweeks prima. De opvolger van Lucien Favre zag zijn team met 1-2 zegevieren bij Werder Bremen. Het blazoen werd weer enigszins opgepoetst na de blamage tegen VfB Stuttgart. Om de goede lijn door te trekken moet er vanavond gewonnen worden in de hoofdstad tegen 1. FC Union Berlin. De club van Sheraldo Becker presteert goed en staat knap zesde, met maar vier punten minder dan nummer vier Dortmund.
18.45 uur: NAC Breda - FC Volendam, FOX Sports 3, live verslag van het Eerste Divisie-duel
18.45 uur: FC Den Bosch - FC Eindhoven, FOX Sports 4, live verslag van het Eerste Divisie-duel
20.00 uur: PEC Zwolle - FC Emmen, FOX Sports 2, live verslag van het Eredivisie-duel
20.30 uur: 1. FC Union Berlin - Borussia Dortmund, FOX Sports 5, live verslag van het Bundesliga-duel
20.30 uur: Veronica Inside, Veronica, voetbalpraatprogramma
20.45 uur: Sporting Charleroi - Anderlecht, Ziggo Sport Voetbal, live verslag van het duel in de Jupiler Pro League
21.00 uur: MVV Maastricht - FC Dordrecht, FOX Sports 3, live verslag van het Eerste Divisie-duel
21.00 uur: Jong AZ - Helmond Sport, FOX Sports 4, live verslag van het Eerste Divisie-duel
Je moet ingelogd zijn om een reactie te kunnen plaatsen.
Inloggen