De eerste returns in de groepsfase van de Europese toernooien staan deze week op de agenda. Zo hoopt Ajax komende dinsdag de ongeslagen status in de Champions League te behouden tegen Borussia Dortmund, terwijl PSV aast op revanche tegen het Franse AS Monaco. Dit zijn alle uitslagen van de Europese opponenten van de Nederlandse clubs.
Ajax-tegenstander Borussia Dortmund verdedigde met succes de tweede plaats in de Bundesliga, door FC Köln met 2-0 te verslaan in eigen huis. Ook Sporting Portugal deed goede zaken en kwam dankzij een minimale zege op gelijke hoogte met koploper FC Porto, dat een beter doelsaldo heeft. Sporting won met 1-0 van Vitória SC. De generale repetitie van Besiktas verliep minder succesvol: de Turken gingen met 1-0 onderuit tegen Hatayspor.
Marco Bizot gaf zondagavond het perfecte voorbeeld aan PSV hoe het AS Monaco moet verslaan. De keeper versloeg de subtopper met zijn Stade Brest (2-0). Sturm Graz ging met ruime cijfers onderuit tegen Wolfsberger: het werd 0-3. Real Sociedad hoopt de koppositie in La Liga te behouden. De stuntploeg neemt het zondagavond nog op tegen Athletic Bilbao.
Union Berlin beleefde een rampzalige middag in eigen huis. De Duitse subtopper scoorde weliswaar tweemaal tegen grootmacht Bayern München, maar kon een 2-5 nederlaag niet meer voorkomen. Daardoor ontvangen de Duitsers Feyenoord komende donderdag niet bepaald met het beste gevoel. Slavia Praag versloeg Viktoria Plzen met 2-0, terwijl Maccabi Haifa in Israël dure punten morste. Laagvlieger Ashdod pakte een knap punt tegen de nummer drie (2-2).
Koppositie
Pas in minuut 89 rekende AZ-opponent CFR Cluj af met Voluntari, waardoor de Roemenen knap de koppositie behielden. Het Deense Randers ging onderuit tegen FC Midtjylland (1-3) en Jablonec speelde teleurstellend gelijk tegen Pardubice. Jablonec bivakkeert daardoor momenteel in de gevarenzone en bezet de pijnlijke dertiende plaats in Tsjechië.
Met een doelpunt en een assist velde Cristiano Ronaldo Tottenham Hotspur, dat met 0-3 verloor van Manchester United. De Londenaren zullen in eigen huis zinnen op revanche na de nederlaag in Arnhem van twee weken geleden. Stade Rennes boekte een 2-2 gelijkspel op bezoek bij het Franse Troyes. NS Mura verloor de aansluiting met de Sloveense top, na een 1-0 nederlaag tegen Celje.