Ajax verloor zondagmiddag met 0-1 van FC Utrecht, wat voor de Amsterdammers de eerste competitienederlaag van dit seizoen betekende. Trainer Erik ten Hag was absoluut niet te spreken over het optreden van zijn ploeg en kraakte vooral de gemiste kansen in de openingsfase af. Volgens hem had de wedstrijd er dan heel anders uit gezien.
Tegenover ESPN laat Ten Hag weten dat zijn ploeg vooral op metaal gebied tekortschoot. "Ik heb gemist dat we vanaf de eerste minuut aan staan. Dat betekent dat je 100 procent tempo op de mat legt en 100 procent focus hebt. Dat was er duidelijk niet in de eerste fase van de wedstrijd. Dan loop je de hele wedstrijd achter de feiten aan."
Toch zag de oefenmeester Ajax wel goed beginnen aan de wedstrijd. "We hadden de eerste tien minuten grote kansen, dat waren zeker geen kleine kansen. Die moeten binnen. Dan is het niet als, indien, maar, op ons niveau moeten die binnen. Ook in het vervolg van de eerste helft is het tempo gewoon te laag."
Ten Hag werd ook gevraagd naar de hiërarchie op rechtsbuiten. Verslaggever Hans Kraay jr. vroeg hem of Antony nu niet heeft aangetoond de beste optie te zijn. "Ik zou dat verband niet willen leggen. Met de jongens die op het veld stonden hebben we in de eerste fase al die kansen gecreëerd en dan moet je de trekker overhalen. Dan loopt een wedstrijd totaal anders. Utrecht stond hartstikke goed, maar met name onze creatievelingen kwamen net te laat in beweging. Dan komen die ruimtes er niet."
Lees ook: Utrecht zorgt voor stunt van jewelste met zege in Amsterdam
"Dit is bitter en dit komt aan. Het gaat erom hoe je daarmee omgaat. We zullen een andere mentaliteit moeten brengen aan de start van iedere wedstrijd. Anders ga je de wedstrijden niet winnen. Dat is het enige waar het om gaat." Na de interlandperiode mag Ajax zich pas revancheren. Zaterdag 16 oktober speelt het tegen sc Heerenveen.