De paniek in Den Haag is groot, nadat is gebleken dat NEC al maanden in een stadion voetbalde dat vol met scheuren zat. De stadions in het betaald voetbal moeten in rap tempo onder de liep worden genomen om een ernstige ramp in de toekomst te voorkomen, zo schrijft de NOS in een uitgebreide analyse.
Marc van de Laar, veiligheidscoördinator bij PSV, uitte al eerder zijn zorgen. "Er moet een onafhankelijke keuringsinstantie komen. Niet dat we onze eigen constructeur niet vertrouwen, maar dan hanteren we in Nederland tenminste een lijn en kan het minder snel fout gaan. Het klinkt misschien raar, maar in Nederland zijn er geen specifieke eisen gesteld ten aanzien van de bouw van een stadion."
Van de Laar zag diverse clubs de laatste jaren al door het oog van de naald kruipen. Zo stortte ook het dak van AZ in, maar werd er destijds niet gevoetbald in Alkmaar. "We hebben in Nederland al wel incidenten gehad waarbij het fout gegaan is. Stel dat er publiek had gezeten in het stadion in Alkmaar toen het dak instortte? Dan kun je wel raden wat er gebeurd zou zijn. In de Grolsch Veste zijn twee mensen overleden omdat er zaken misgingen bij de bouw. Laat het alsjeblieft niet eerst écht misgaan voordat er nu wat gebeurt."
Een deel van de tribune in De Goffert bezweek vorige maand onder het gefeest van tientallen supporters van Vitesse, die de overwinning van hun club op aartsrivaal NEC vierden. Een container onder de tribunes voorkwam dat er gewonden vielen.