Henk Fraser maakte dinsdag bekend na dit seizoen te stoppen als hoofdtrainer van Sparta. Zijn contract liep nog door tot 2024, maar die periode besloot hij niet uit te zitten. Over de reden van dat besluit bleef de coach in eerste instantie wat geheimzinnig, maar een dag later vertelde hij daar meer over.
Dat deed Fraser in gesprek met het Algemeen Dagblad. "Het was mooi geweest als we onze successen van afgelopen jaren hadden kunnen verzilveren. Helaas is het daar niet van gekomen. Daarom heb ik de moeilijke beslissing om weg te gaan genomen." Fraser promoveerde in zijn eerste seizoen met de club en werd daarna achtereenvolgens elfde en negende in de Eredivisie, maar moet dit seizoen weer tegen degradatie strijden.
Om te helpen in die strijd werden deze winter liefst zes versterkingen aangetrokken. "Ik heb alle vertrouwen in de jongens die er in de winter bij zijn gekomen. Alleen: de kracht van Sparta was de laatste jaren juist dat we onze zaakjes in de zomer al op orde hadden. Logischerwijs moeten we de nieuwe jongens nu inpassen en repareren vergt nu eenmaal tijd. Ik denk dat deze situatie voorkomen had kunnen worden als we de selectie eerder op peil hadden gehad."
De bestuurlijke onrust en het daaropvolgende vertrek van Henk van Stee, met wie Fraser een meer dan goede band had, is daarbij niet van invloed. "Ik wil benadrukken dat ik met vrijwel iedereen binnen de club een uitstekende relatie onderhoud. Ook met Gerard Nijkamp, de opvolger van Henk. Om die reden ben ik ervan overtuigd dat we de zware klas om te handhaven met elkaar kunnen klaren."
Lees ook: Fraser: "Eén club waar ik echt graag zou willen werken"