Na drie kwalificatiezeges op rij mag Oranje al voorzichtig denken aan EK-deelname, maar de spelers hebben met de KNVB nog altijd geen overeenstemming bereikt over de premies voor het kwalificatietraject. De gesprekken bevinden zich zelfs in een impasse, meldt De Telegraaf. Het verschil tussen vraag en aanbod zou te groot zijn.
Het voorstel van de KNVB ligt aanmerkelijk lager dan tijdens voorgaande toernooien, omdat de bond bezuinigingen moet doorvoeren. Omdat de spelers hier niet mee kunnen leven, wordt naar een andere oplossing gezocht. Een optie is om de spelers weer per punt of per behaalde overwinning in de kwalificatiereeks te betalen, zoals tot 2002 gebruikelijk was. Daarna betaalde de bond de selectie alleen nog maar uit als ze zich wisten te kwalificeren voor het betreffende eindtoernooi. Dit naar aanleiding van de mislukte kwalificatiereeks richting het WK van 2002. Toen miste Oranje het WK, maar kregen de spelers wel premies voor enkele gewonnen wedstrijden.
Namens de selectie van Oranje voert de spelersraad de onderhandelingen met de KNVB over de premies. Deze raad bestaat uit Mark van Bommel, Dirk Kuyt, Rafael van der Vaart, Wesley Sneijder, Joris Mathijsen, Robin van Persie en Nigel de Jong.