De strijd om de titel in de Eredivisie heeft zich toegespitst tot een duel tussen vier clubs. Ajax, PSV, Feyenoord en Vitesse strijden in de laatste maanden van dit seizoen om de felbegeerde schaal. Dat betekent dus ook automatisch dat drie van deze vier teams naast de hoofdprijs gaan grijpen. In een vierdelige serie blikt FCUpdate.nl terug op recente, memorabele elftallen van Ajax, PSV, Feyenoord en Vitesse die ook met lege handen bleven. In deel vier: PSV in het seizoen 1992/ 1993.
Seizoen: 1992/ 1993
Klassering: tweede
Aantal punten: 51 (een overwinning leverde toen nog twee punten op)
Met veertien landstitels is PSV de meest succesvolle ploeg van de afgelopen dertig seizoenen in de Eredivisie. Naast de zeven landstitels sinds de eeuwwisseling (2000, 2001, 2003, 2005, 2006, 2007 en 2008) waren de Eindhovenaren ook eind jaren '80 en begin jaren '90 zeer succesvol. Tussen 1986 en 1992 ging de landstitel maar één keer níet naar PSV, namelijk in 1990. Aan die hegemonie van de Brabanders kwam in 1993 een eind. PSV stond vrijwel de hele competitie aan kop, maar werd geen kampioen. Het werd op de valreep ingehaald door Feyenoord.
Het elftal
De grote man van PSV in het seizoen 1992/ 1993 was niemand minder dan Romario de Souza Faria. De Braziliaan was in 1988 naar Eindhoven gekomen en ontwikkelde zich in het Philips Stadion tot één van de beste aanvallers ter wereld. Het seizoen 1992/ 1993, waarin hij 21 competitiedoelpunten maakte en topscorer van de Champions League werd, zou zijn laatste zijn in Nederland. Hij vertrok naar FC Barcelona en leidde Brazilië in 1994, in de Verenigde Staten, naar de wereldtitel.
De coach
De prestaties
In de KNVB Beker sneuvelde PSV in de kwartfinale, tegen SC Heerenveen. De toenmalige eerstedivisieclub, toen al met Foppe de Haan op de bank, was na verlenging te sterk en zou uiteindelijk de finale halen, waarin Ajax met 6-2 te sterk was. SC Heerenveen zou dat seizoen promoveren naar de Eredivisie.