Het Nederlands elftal speelt alle kwalificatiewedstrijden voor het EK van 2016 in de Amsterdam ArenA. De KNVB heeft de Rotterdamse Kuip daarmee gepasseerd. Op weg naar het WK van Brazilië speelde Oranje al vier van de vijf duels in het stadion van Ajax.
Nederland start de kwalificatie voor het EK op 9 september in Tsjechië. De eerste thuiswedstrijd is 10 oktober tegen Kazachstan. In de poule zijn Turkije, Letland en IJsland de overige opponenten. De eerste twee landen van de groepen en de beste nummer drie plaatsen zich rechtstreeks. De overige nummers drie spelen play-offs om de laatste vier plaatsen.
Het EK van 2016 wordt gehouden in Frankrijk en telt voor het eerst 24 deelnemers. Het Nederlands elftal zal tijdens de kwalificatiecyclus onder leiding staan van Guus Hiddink, die na het WK het stokje overneemt van de huidige bondscoach Louis van Gaal.