Wie denkt dat de grote clubs zich definitief hebben neergelegd bij het idee om een Europese Super League op te richten, heeft het mis. Het plan is allerminst verdwenen. Real Madrid, Barcelona en Juventus zouden op de achtergrond werken aan een herziene opzet van het zo bekritiseerde toernooi.
Dat meldt het Britse The Telegraph. Volgens de krant houdt Juventus-president Andrea Agnelli donderdag een bijeenkomst, waarop hij de plannen voor de 'Europese Super League 2.0' zal onthullen. Hij zou niet alleen namens zijn eigen club spreken, maar ook namens de Spaanse grootmachten FC Barcelona en Real Madrid. De twee voetbalgiganten hebben net als Juventus geen afstand genomen van het voornemen een nieuw Europees toernooi op te richten.
Het voornaamste verschil met de plannen die in april 2021 is dat er van een gesloten competitie is afgestapt. Daarvoor in de plaats komt de traditionele kwalificatie via de eigen competities, zoals we die nu ook al kennen via de UEFA-competities als de Champions League, Europa League en Conference League.
De UEFA zal het plan desondanks nog steeds als een aanval op de vertrouwde competities zien. De Europese voetbalbond bestrafte de clubs die aan de competitie werkten al met flinke geldboetes. Onder andere Arsenal, Manchester United, Chelsea en Tottenham Hotspur trokten zich al terug uit de plannen en boden hun excuses aan bij de achterban.