RWDM Brussels heeft van de Belgische licentiecommissie te horen gekregen dat de club drie punten in mindering krijgt, zo meldt Voetbal International. De zorgen in de hoofdstad gaan echter veel verder dan deze sportieve sanctie. De club van de veelbesproken eigenaar John Textor verkeert in een diepe crisis en een faillissement lijkt onafwendbaar.
De straf is uitgedeeld omdat de club niet kon bewijzen dat bepaalde schulden voor de deadline van maandag 2 maart waren ingelost. De huidige nummer tien van de Challenger Pro League incasseert hiermee een nieuwe dreun, nadat het eigen vermogen ook al als te laag werd beoordeeld door de commissie. Hierdoor zal de club, indien zij de licentie voor volgend jaar behoudt, de nieuwe jaargang met een strafpunt beginnen. Er zijn nog altijd veel financiële zorgen en de onzekerheid over het voortbestaan van de club is groot. De vraag is of ze überhaupt al mogen deelnemen aan de competitie.
De problemen van de club zijn onlosmakelijk verbonden met de situatie van eigenaar John Textor. De Amerikaan heeft met zijn investeringsfonds een monsterboete van negentig miljoen euro gekregen, waardoor de licentie van RWDM ernstig in gevaar komt. Textor, die ook eigenaar is van Olympique Lyon en Botafogo, ligt al langer onder een vergrootglas. In Frankrijk deed hij al een stapje terug nadat Lyon aanvankelijk werd teruggezet naar de Ligue 2. Hoewel die beslissing later werd teruggedraaid, is de eigenaar allesbehalve geliefd bij de supporters van de Franse club.
De verstandhouding tussen de eigenaar en de achterban in Brussel is al langer verstoord. Afgelopen zomer werd het Belgische voetballandschap opgeschud toen Textor besloot de naam van RWDM te veranderen in Daring Brussels. Dit leidde tot felle protesten van supporters en juridische druk vanuit de politiek. Uiteindelijk stierf Daring Brussels een stille dood zonder dat er ook maar één officiële wedstrijd werd gespeeld. De club keerde terug naar de oorspronkelijke naam, maar de financiële stabiliteit keerde sindsdien niet terug.
Terwijl de ploeg op het veld probeert het hoofd boven water te houden, lijkt de situatie achter de schermen onhoudbaar. Textor is inmiddels door grootaandeelhouder Ares Management uit zijn functie gezet bij Eagle Football Holdings, waardoor hij de operationele macht over zijn clubs is kwijtgeraakt. Voor RWDM betekent dit dat er voor 16 maart een nieuwe investeerder moet worden gevonden om een definitief faillissement te voorkomen. De kans op een goede afloop wordt binnen de club echter laag ingeschat, waardoor de vrees voor een derde faillissement in de clubgeschiedenis toeneemt.