De situatie van Frenkie de Jong bij FC Barcelona is compleet veranderd. Waar de middenvelder afgelopen zomer nog richting de uitgang werd geduwd en dagelijks in verband werd gebracht met een overstap naar Manchester United, daar is hij nu niet meer uit de basiself van manager Xavi Hernández weg te danken. Zondagavond werd De Jong getrakteerd op een staande ovatie.
De Jong maakte in de zomer van 2019 de overstap van Ajax naar FC Barcelona. De middenvelder kon zich een paar maanden eerder ook verheugen op de belangstelling van Paris Saint-Germain en Manchester City, maar toen zijn droomclub aanklopte, hoefden PSG en de Engelsen zich niet meer te melden in Amsterdam. FC Barcelona is echter wel de club die afgelopen zomer afscheid wilde nemen van De Jong. De oud-speler van Ajax drukte met zijn salaris zwaar op de begroting. FC Barcelona zocht een manier om De Jong richting de uitgang te krijgen, maar daar werkte de speler niet aan mee.
Hoe anders is de situatie nu? Waar De Jong in de eerste weken van dit seizoen nog omstreden was, kan Xavi inmiddels niet meer zonder hem. Ook de achterban van FC Barcelona is inmiddels verkocht, zag Mundo Deportivo zondagavond. De Jong speelde tegen Cádiz weliswaar niet zijn beste wedstrijd, maar toen hij naar de kant werd gehaald, klonk vanaf de tribunes een luid applaus. 'Zo overweldigend was het dat de speler zelf het publiek ook met applaus beantwoordde', schrijft Mundo Deportivo. Het Spaanse medium stelt dat het 'een van de weinige keren' was dat er zoveel chemie was tussen De Jong en het publiek.
Lees ook: Engelse complimenten en Spaanse kritiek voor Frenkie de Jong
Volgens Mundo Deportivo heeft de Oranje-international dat te danken aan een sterke reeks wedstrijden. 'De twijfels over zijn toekomst bij de club en positie op het veld behoren tot het verleden. Er was zelfs even sprake van een transfer naar Manchester United, uitgerekend de rivaal in de Europa League', klinkt het. Donderdag maakt De Jong zijn debuut op Old Trafford, het onderkomen van Manchester United. FC Barcelona en De Jong moeten na het gelijkspel (2-2) in de heenwedstrijd vol aan de bak om de volgende ronde van de Europa League te bereiken.
Geen opvallende rol
FC Barcelona beleefde in ieder geval een zorgeloze generale voor de tweede ontmoeting met Manchester United. De Catalanen wonnen met 2-0 van Cádiz en blijven daardoor stevig aan kop in Spanje. Waar De Jong de afgelopen weken regelmatig uitblonk, speelde hij zondagavond niet opvallend. 'Hij voldeed, niet meer', schrijft Mundo Deportivo. Ook Sport zag dat De Jong wat minder aanwezig was dan normaal. 'Hij kon zich niet bemoeien met het tempo, maar was in zijn rol vooral bezig met het aansturen van de centrale verdedigers.'