Het is de enige vacature die ontstaan is bij Oranje na het WK in Zuid-Afrika: de positie links achterin. Giovanni van Bronckhorst is gestopt en een gedoodverfde opvolger is er niet. Eén van de kanshebbers is Erik Pieters. De linksback van PSV mag deze week aan bondscoach Bert van Marwijk laten zien wat hij kan.
Drie spelers lijken in aanmerking te komen voor de plek links achterin bij Oranje: Edson Braafheid (27), Vurnon Anita (21) en de 22-jarige Erik Pieters. Toegevoegd aan dit rijtje zou nog Royston Drenthe kunnen worden, maar de reservespeler van Real Madrid lijkt vooralsnog totaal niet in beeld te zijn bij bondscoach Van Marwijk.
“Natuurlijk weet ik ook dat er een plekje vrij is, nu Van Bronckhorst gestopt is. Ik weet niet waar ik sta ten opzichte van Braafheid en Anita, daar ben ik ook niet mee bezig. Maar het zou natuurlijk fantastisch zijn om de linksback van Oranje te kunnen worden. Ik krijg nu de kans om mezelf te laten zien aan de bondscoach”, aldus de linksback.
Pieters gebruikt rapportcijfers om aan te geven wat hij bedoelt. “Vorig seizoen scoorde ik soms een acht, maar soms ook een drie. Dat mag niet. Ik moet elke week minimaal een zes halen. Als me dat lukt, komt Oranje ook vanzelf in beeld. Daar ben ik van overtuigd. Constant spelen, dat is het belangrijkste.”