Van Gaal komt met eerste Oranje-selectie

0 reacties
30 april 2014, 13:00

Het zijn spannende dagen voor spelers uit de Eredivisie. Bondscoach Louis van Gaal maakt deze week zijn selectie bekend voor het eerste trainingskamp richting het WK. Deze groep zal voornamelijk bestaan uit eredivisiespelers en jeugdinternationals en is niet representatief voor de latere WK-selectie, maar geeft wel een eerste indicatie. En, belangrijker nog, duidelijk wordt welke spelers de reis naar Rio kunnen vergeten.

De voorbereiding van het Nederlands elftal op het WK is, grofweg, in drie delen te verdelen. Het eerste deel vindt plaats in Hoenderloo, van 7 tot en met 17 mei. Het volgende trainingskamp is in Portugal, van 20 tot en met 27 mei. Daarna keert de ploeg terug naar Nederland, waar het de tenten opslaat in achtereenvolgens Rotterdam en Santpoort. Een dag na de laatste oefenwedstrijd, op 4 juni tegen Wales, vliegt het gezelschap naar Rio.

Wie een invitatie ontvangt voor deze trainingsstage, is er nog lang niet. Maar stap één is dan wel gezet en zonder die eerste stap wordt een vervolg lastig. Interessant wordt vooral of Van Gaal bijvoorbeeld een speler als Joris Mathijsen op gaat roepen. Gebeurt dat niet, dan kan door de naam van de 84-voudig international definitief een streep voor het WK. Hetzelfde geldt voor andere spelers uit de Eredivisie. Wie in Nederland zijn brood verdient, kan deelname aan het komende wereldkampioenschap in principe uit zijn hoofd zetten als hij niet tot de selectie voor de trainingsstage in de Veluwse bossen behoort.

Zeven van de dertig spelers die op 13 mei nog mogen hopen op WK-deelname, vallen alsnog buiten de boot. In totaal mag ieder land 23 spelers meenemen naar Brazilië, drie keepers en twintig veldspelers. Deze selectie wordt door Van Gaal pas vlak voor vertrek naar Rio bekendgemaakt, namelijk op 2 juni. Dan, twee dagen voor de laatste oefenwedstrijd, wordt duidelijk welke 23 spelers de Nederlandse eer gaan verdedigen op het WK.

Overzicht voorbereiding Oranje en belangrijke momenten

Uiterlijk vrijdag 2 mei: Van Gaal maakt selectie trainingsstage Hoenderloo bekend. Hiervoor worden met name voetballers uit de Eredivisie en spelers van Jong Oranje uitgenodigd

7 tot en met 17 mei: trainingsstage Hoenderloo

Dinsdag 13 mei: Van Gaal moet 30-koppige voorselectie voor WK bekendmaken

17 mei, 20.30 uur: oefenwedstrijd Nederland-Ecuador (Amsterdam ArenA)

20 tot en met 27 mei: trainingskamp Portugal

29 tot en met 31 mei: trainingskamp Rotterdam

31 mei, 20.30 uur: oefenwedstrijd Nederland-Ghana (Kuip)

1 tot en met 4 juni: trainingskamp Santpoort

4 juni, 20.30 uur: oefenwedstrijd Nederland-Wales (Amsterdam ArenA)

5 juni: vertrek Nederlands elftal naar Rio de Janeiro

Officiële tickets voor Europese topwedstrijden koop je veilig en vertrouwd bij FCUpdate.nl

Officiële tickets voor Europese topwedstrijden koop je veilig en vertrouwd bij FCUpdate.nl

  • Ticketshop
0 reacties

Je moet ingelogd zijn om een reactie te kunnen plaatsen.

Inloggen

Reacties

Je moet ingelogd zijn om een reactie te kunnen plaatsen.

Inloggen
Measurement pixel