Het zijn mooie tijden voor Graziano Pellè. De spits maakte afgelopen zomer de overstap van Feyenoord naar Southampton. In de Premier League doet de Italiaanse spits het uitstekend, wat hem een invitatie voor de Italiaanse nationale ploeg opleverde. Afgelopen maandag kroonde hij zich tot matchwinner bij La Squadra Azzurra, in de uitwedstrijd tegen Malta (0-1).
Roberto Pellè, de vader van de spits, denkt dat zijn zoon het succes te danken heeft aan Louis van Gaal. De Nederlandse coach was trainer van AZ, toen Pellè daar in 2007 onder contract stond. "Ik heb de Nederlandse goeroe nog nooit ontmoet, wat overigens ook geldt voor Ronald Koeman, maar zonder hem zou mijn zoon nu naast mij in de wagen zitten om koffie te verkopen", sprak Pellè senior in La Gazzetta dello Sport.
"Nu heeft hij zijn droom waargemaakt, al was het mislopen van het WK wel een teleurstelling", stelt de vader van de spits van Southampton. "Eindelijk is iemand opgemerkt dat er een Italiaan was die 64 doelpunten maakte in Nederland", doelt hij op Antonio Conte, de bondscoach die zijn zoon selecteerde. "Het gaat leuk worden met deze bondscoach. Graziano heeft me verteld dat hij veel van Van Gaal in hem ziet", aldus Roberto Pellè.