Nederland is nog altijd de nummer acht van de wereld. Dat blijkt uit de nieuwe editie van de FIFA World Ranking, die de wereldvoetbalbond donderdag openbaar gemaakt heeft. De top-tien van de lijst is hetzelfde als een maand geleden.
Spanje voert de lijst aan, voor Duitsland, Argentinië en Italië. De enige ploeg in de top-vijftien van de ranglijst die geklommen is ten opzichte van vorige maand, is Ecuador. Het staat nu twaalfde, één plek hoger dan in december. Ook België is één plaats gestegen en komt daardoor, ten koste van Algerije, de top-twintig binnen.
Opvallend is dat WK-gastheer Brazilië, toch één van de grootste voetballanden ter wereld, slechts achttiende staat. Dat is dezelfde positie als een maand geleden.
Top-tien van de wereldranglijst
1. (1) Spanje
2. (2) Duitsland
3. (3) Argentinië
4. (4) Italië
5. (5) Colombia
6. (6) Engeland
7. (7) Portugal
8. (8) Nederland
9. (9) Rusland
10. (10) Kroatië
De volledige FIFA World Ranking van januari is hier terug te vinden.