Niet Ronald Koeman, maar De Kuip heeft het Nederlands elftal punten gekost
Ronald Koeman krijgt veel kritiek op de teleurstellende interlands van het Nederlands elftal, maar journalist Wessel Penning van het Algemeen Dagblad richt zich op een ander slachtoffer. Volgens hem zijn de supporters van het Nederlands elftal schuldig aan het puntverlies tegen Polen.
Dat vertelt hij in het programma FC Rijnmond. Penning was zelf aanwezig bij de interland tussen Nederland en Polen (1-1) en maakte daar wat opvallends mee: “De laatste twee dat ik in De Kuip was voor het Nederlands elftal was tegen Kroatië om de Nations League en nu tegen Polen. En het leek wel alsof we in Polen waren. Dat is echt wel een probleem hoor met het Oranje-publiek. Mensen vinden het allemaal heel gezellig, vrouwen in Oranje jurkjes of van die glimmende Oranje hoedjes. Maar het blijft voetbal.”
Penning is van mening dat de Oranje-fans het Nederlands elftal niet helpen: "Ik denk dat dat tegen Polen wel twee punten heeft gekost eigenlijk. Ik weet wat er in De Kuip kan gebeuren, en waarom het er zo fijn voetballen is. Het publiek zit er dicht op. Een vleugje passie wat je bij thuiswedstrijden van Feyenoord ziet, er is bij Oranje geen moment iets in beweging gekregen.”
Er is al vaker kritiek op de sfeer in het stadion tijdens interlands van het Nederlands elftal. Dat is ook een van de redenen dat Dutch Fanatics is opgericht: dat is een fanatieke supportersgroep die een sfeervak creërt tijdens wedstrijden van het Nederlands elftal.