Nuytinck: "Jonge Feyenoorders vormen stimulans"

0 reacties
Ger
11 januari 2013, 13:22

Van De Goffert naar het Constant Vanden Stock Stadion bleek voor Bram Nuytinck slechts een kleine stap te zijn. De verdediger ontpopte zich bij Anderlecht in de eerste seizoenshelft direct tot een vaste waarde. In zijn achterhoofd vormt zich inmiddels voorzichtig een nieuw doel: debuteren in Oranje. "Deze bondscoach durft jonge spelers een kans te geven."

Uitstekende selectie

Mede dankzij trainer John van den Brom verliep de sportieve aanpassing van de verdediger soepel. Anderlecht acteert dit seizoen in een 'Nederlands' systeem, wat Nuytinck vanzelfsprekend prima uitkomt. "Van den Brom wil echt aanvallend voetbal brengen. Dat betekent een systeem met buitenspelers, aanvallende backs en inschuivende centrale verdedigers. De trainer kent mijn kwaliteiten en wilde me graag naar Brussel halen. Dat gaf me veel vertrouwen. De transfer heb ik grotendeels aan hem te danken."

In de Belgische play-offs spelen de eerste zes clubs na de reguliere competitie nog eens tien wedstrijden om de landstitel. "Ik moet toch een beetje wennen aan dit systeem. We staan ruim voor en dan is het toch jammer als die punten gehalveerd worden. Zo krijgen achtervolgers als Club Brugge, Racing Genk en Standard Luik toch weer zicht op onze koppositie. Als je het positief wil benaderen, kun je zeggen dat deze opzet wel zorgt voor leuke wedstrijden aan het einde van het seizoen."

Allerhoogste podium

De optredens van Nuytinck bij Anderlecht zijn ook Louis van Gaal niet ontgaan. De bondscoach van het Nederlands elftal liet de naam van de verdediger drie maanden geleden al eens vallen in aanloop naar de WK-kwalificatieduels met Andorra en Roemenië. Een debuut in het keurkorps bleef toen uit, mede omdat Nuytinck zich met Jong Oranje opmaakte voor een belangrijke play-off. Dankzij twee zeges op de leeftijdsgenoten van Slowakije plaatste de ploeg van keuzeheer Cor Pot zich uiteindelijk voor het EK in Israël.

"Het zou hartstikke mooi zijn als ik een kans zou krijgen, want met het Nederlands elftal speel je op het allerhoogste podium. Ik heb mede voor Anderlecht gekozen om me in de kijker te spelen bij de bondscoach", vertelt Nuytinck. "Ik ben een vaste waarde bij een kampioenskandidaat. Nu ik er zelf speel, merk ik dat Anderlecht een enorm grote club is. Dat onderschatten we in Nederland misschien toch wel een beetje. Als we in de Eredivisie actief zouden zijn, draaide Anderlecht gewoon mee in de top."

Officiële tickets voor Europese topwedstrijden koop je veilig en vertrouwd bij FCUpdate.nl

Officiële tickets voor Europese topwedstrijden koop je veilig en vertrouwd bij FCUpdate.nl

  • Ticketshop
0 reacties

Je moet ingelogd zijn om een reactie te kunnen plaatsen.

Inloggen

Reacties

Je moet ingelogd zijn om een reactie te kunnen plaatsen.

Inloggen
Measurement pixel