Een week voor het begin van de Belgische competitie heeft Anderlecht zijn eerste succesje al binnen. De regerend landskampioen veroverde zondag de Supercup. Bekerwinnaar Racing Genk werd in Brussel met 1-0 verslagen.
De winst stemt John van den Brom, de Nederlandse coach van Anderlecht, tevreden. "Elke prijs is een prijs en daar moet je voor gaan", citeert Sporza de oud-coach van AGOVV, ADO Den Haag en Vitesse. "En dat hebben we knap gedaan. We hebben een goeie partij gespeeld. We gaan door waarmee we vorig jaar eindigden. Ik zag goed voetbal, we creëerden kansen en maakten ook nog een mooie goal. Je mag niet vergeten dat we nog maar in de vierde week van de voorbereiding zijn. We zijn goed onderweg. En vandaag waren we al goed genoeg om deze trofee binnen te halen."
Zijn collega Mario Been, de trainer van Genk, was ook niet ontevreden. "Ik zag aan beide kanten veel kansen en onthoud enkele aandachtspunten. Zo moeten we leren onze kansen af te maken. We zullen nog een week op scherpte trainen zodat we klaar zijn voor zaterdag. Ook moeten we ervoor zorgen dat we minder kansen weggeven door slordigheden. Wat me wel plezierde was dat mijn team er vol voor ging. En als het dan niet lukt, is het ook gewoon maar voetbal", relativeert de Rotterdammer.