Klaas-Jan Huntelaar werd het afgelopen seizoen geteisterd door de nodige blessures, maar kampt momenteel niet met klachten, waardoor zijn vizier vol op het WK in Brazilië staat. "Mijn insteek is winnen, zoals bij vorige EK's en WK's", zegt de spits van Schalke 04 over de mondiale eindronde van komende zomer.
De situatie van de 30-jarige Huntelaar bij Oranje is lastig in te schatten. Hoe staat hij er op bij bondscoach Louis van Gaal? En past de 5-3-2 formatie, het nieuwe systeem waar Oranje mee gaat experimenten, wel bij hem? "Ik ga trainen en dan zien we wel wat er gebeurt. Ik weet niet of het een voordeel is. Systemen zeggen niet zoveel. Het gaat er uiteindelijk om hoe je voor de goal komt, wie er naar voren komt", zegt Huntelaar tegen de NOS over de experimentele formatie.
Huntelaar kon in 2013 door blessures slechts één keer zijn opwachting maken in het Nederlands elftal, tijdens de oefeninterland tegen Portugal (1-1). Omwille van het blessureleed kwam de spits dit seizoen tot achttien competitie-optredens voor Schalke. Hierin liet hij wel zien het scoren nog niet verleerd te zijn, aangezien hij twaalf doelpunten maakte.