De wedstrijd tussen Willem II en Almere City is zaterdagavond vlak voor tijd stilgelegd door scheidsrechter Sander van der Eijk. De supporters van de thuisploeg gooiden uit frustratie over de pijnlijke avond meerdere voorwerpen op het veld.
Willem II beleeft sowieso een inktzwarte avond. De Tilburgers stonden op het moment van stilleggen al met tien man door een rode kaart voor Kyan Vaesen. Bovendien stonden de bezoekers uit Almere op dat moment al met 0-1 voor na een pijnlijke blunder van de doorgaans toch betrouwbare doelman Thomas Didillon. Vlak na rust vergrootte Marvin Martins de misère voor de Tricolores door de 0-2 aan te laten tekenen.
LEES OOK: Walging om smerige actie Willem II-supporter: 'Ik zou knettergek worden
In de slotfase leken de bezoekers tot twee keer toe een penalty te gaan krijgen, maar beide keren ging het feest niet door. Eerst werd een overtreding tóch als 'buiten de zestien' beoordeeld door Van der Eijk. Vier minuten voor tijd leek er alsnog een strafschop te komen na vermeend hands van Tommy St. Jago, maar bij het bekijken van de beelden besloot Van der Eijk dat de bal tóch op de schouder van de verdediger was gekomen.
Even later namen de frustraties van de thuissupporters de overhand. Vanaf de tribunes achter het doel van Didillon werden verschillende voorwerpen - een drinkbeker, meerdere kartonnen draagtray's - op het veld gegooid, waarop Van der Eijk besloot het duel tijdelijk stil te leggen. De wedstrijd werd uiteindelijk na een pauze van zo'n tien minuten alsnog hervat.
👉 Een eventuele bekerwinst van Go Ahead Eagles heeft grote gevolgen voor de verdeling van de Europese tickets in de Eredivisie. 🔗
👉 Het wordt op de langere termijn een enorme klus voor Nederland om drie Champions League-tickets te behouden. 🔗
👉 Ajax en PSV strijden om de landstitel. In dit artikel vind je het resterende programma van beide clubs. 🔗
👉 Deze Eredivisie-ploeg heeft verrassend veel internationals: vijf stuks, meer dan bijvoorbeeld PSV. 🔗