Arjen Robben speelt met de gedachte om vanaf dit jaar enkele interlands te laten schieten. De aanvaller rolt de laatste jaren van de ene blessure in de andere en komt ook opvallend vaak geblesseerd terug van een interland. Dat heeft hem aan het denken gezet, zegt de aanvaller van Bayern München in de Duitse Tageszeitung.
"De nationale ploeg en ik, dat is een soort ongelukkig huwelijk. Geen idee waar het aan ligt, maar ik kom vaak geblesseerd terug van interlands. Denk alleen maar aan dat hele verhaal na het WK 2010", zegt Robben, die na de titelstrijd in Zuid-Afrika een zware blessure bleek te hebben en daardoor maandenlang uit de roulatie was.
Om nieuw blessureleed te voorkomen, wil Robben zichzelf meer rust gaan gunnen. "Begrijp me niet verkeerd, ik zal absoluut niet bedanken voor Oranje. Ik vind het namelijk een enorme eer om voor mijn land te spelen. Maar wat ik misschien wel wil doen, is interlands die minder belangrijk zijn of in een drukke periode vallen, laten schieten. Daar ga ik de komende periode even goed over nadenken", zegt hij.
De eerste wedstrijd van Oranje in 2013 is 6 februari, een oefenduel tegen Italië.