Ajax maakt vijftig procent verlies op Ramaj na deal met Borussia Dortmund

2 februari 2025, 20:28
Ajax maakt vijftig procent verlies op Ramaj na deal met Borussia Dortmund
Foto: © Imago/realtimes
8 reacties
Maak ons je Google-favoriet

Diant Ramaj maakt de overstap van Ajax naar Borussia Dortmund. Volgens journalist Florian Plettenberg wordt de keeper voor vijf miljoen euro verkocht. Voetbal International meldt dat die transfersom inclusief bonussen is. Ramaj wordt zondagavond nog verwacht in Dortmund, ondergaat maandag de medische keuring en tekent een contract tot medio 2029. Daarna wordt hij tot het einde van het seizoen verhuurd aan FC Kopenhagen.

Eerder op de zondag werd de interesse van Dortmund in Ramaj bekend. De belangstelling heeft ermee te maken dat Dortmund rekening houdt met een vertrek van Gregor Kobel. De eerste doelman van BVB wordt gelinkt aan clubs als Manchester United en Chelsea.

Artikel gaat verder onder video

Mogelijk heeft de interesse van Dortmund in Ramaj ook te maken met de aanwezigheid van Sven Mislintat. De sportief directeur van Dortmund haalde Ramaj in 2023 al van Eintracht Frankfurt naar Ajax, volgens Kicker voor een bedrag van maximaal tien miljoen euro, en zou zich intern hard hebben gemaakt voor een basisplek voor Ramaj onder toenmalig trainer Maurice Steijn. Aanvankelijk gaf Steijn de voorkeur aan Jay Gorter.

Ramaj groeide gaandeweg het afgelopen seizoen wel uit tot eerste keeper bij Ajax. Hij presteerde niet slecht, maar werd in de voorbereiding op het nieuwe seizoen toch voorbijgestreefd door Remko Pasveer. Daarom zat Ramaj het afgelopen halfjaar op de bank. In totaal stond hij 32 keer onder de lat bij Ajax.

➡️ Misschien vind je dit artikel ook interessant

🔗 Verbazing om uitspraken Berghuis over Henderson: 'Dan ben je wel heel diep gezonken'

Steven Berghuis spreekt zich na Ajax - Galatasaray uit over Jordan Henderson, Valentijn Driessen weet niet wat hij hoort.

Officiële tickets voor Europese topwedstrijden koop je veilig en vertrouwd bij FCUpdate.nl
Officiële tickets voor Europese topwedstrijden koop je veilig en vertrouwd bij FCUpdate.nl
  • Ticketshop
  1. Gusa
    Erkende gebruiker! Meer info
    1.357 Reacties
    1.502 Dagen lid
    7.033 Likes
    Gusa
    Gekopieerd!

    Van die 10 miljoen was niks waar. Ajax betaalde 5 en ontvangt nu 5. Het vreemde is wel dat hij destijds een waarde van 750k had en nu 7 miljoen. Je zou denken dat je dit terug zou kunnen zijn in de transfersom..

  2. Kramer
    Erkende gebruiker! Meer info
    3.322 Reacties
    1.502 Dagen lid
    20.918 Likes
    Kramer
    Gekopieerd! bewerkt

    Nou dit snap ik niet, ja van de zomer waren al geluiden dat hij weg wou. Maar 5 miljoen? Zijn waarde is al 7 miljoen.. bijzonder. Er is overigens nooit 10 miljoen voor hem betaald.

    1. kpd
      1.485 Reacties
      745 Dagen lid
      18.820 Likes
      kpd
      Gekopieerd!

      Klopt volgens diverse bronnen was dat inderdaad 5 miljoen wat ze er voor betaald hebben

  3. Copa
    2.225 Reacties
    1.152 Dagen lid
    22.825 Likes
    Copa
    Gekopieerd! bewerkt

    Als Ajax dit geld echt nodig had dan kan ik, al ben ik het er totaal niet mee eens, begrijpen. Maar dan verkoop je hem voor dit bedrag en eist Ajax wel dat gehuurd kan worden tegen €0 salaris. dat moet Dortmund maar betalen

    Nog ter aanvulling. Hij heeft een jaar gespeeld en bijgedragen aan plek 5. Als Ajax hem voor de helft van het AANKOOP bedrag verkoopt, dan moet je dus nog op 2 dingen letten, afschrijving en zijn verdienste

  4. dilima1966
    4.274 Reacties
    1.244 Dagen lid
    19.651 Likes
    dilima1966
    Gekopieerd!

    Tot nu toe onder kroes wordt er op spelers alleen maar zwaar verliezen geleden met verkoop

    1. Ajeto!
      724 Reacties
      1.502 Dagen lid
      3.944 Likes
      Ajeto!
      Gekopieerd!

      Waar gehakt wordt vallen spaanders, ouwe dibbes. Er is geen club in de wereld die de hoofdprijs gaat betalen voor 3e rangs handballers. U kan Kroes wel dag in dag uit de schuld geven maar u loopt ook al maanden te verkondigen dat ze van spelers af moeten. Dus bijt nog maar even een paar keer in die zure appel. Daarna krijgt u wel weer een zoete. Overigens vind ik niet dat Ramaj weg zou moeten. Het is een keeper met potentie en een mooie jonge leeftijd

    2. kpd
      1.485 Reacties
      745 Dagen lid
      18.820 Likes
      kpd
      Gekopieerd!

      Wederom een losse flodder, hij is voor 5 miljoen gekocht door Ajax, en voorlopig zijn ze de salariskosten kwijt

  5. CG
    4.125 Reacties
    1.201 Dagen lid
    14.636 Likes
    CG
    Gekopieerd! bewerkt

    Ik had hem véél liever behouden. Wie is dan de volgende en goede keeper voor Ajax als Remco Pasveer écht stopt ? !!!