Nu het seizoen bijna begint, komt ook het EK van 2012 automatisch in beeld. Dit wordt het seizoen waarin spelers zich in de selectie voor het Europese eindtoernooi moeten spelen. Ook Theo Janssen is daar mee bezig. De middenvelder maakte nog nooit een EK of WK mee en wil naar Polen en Oekraïne, maar heeft concurrentie.
Met name Kevin Strootman klopt de laatste tijd nadrukkelijk op de deur voor één van de posities voor de verdediging, waar ook Janssen uit de voeten kan. Bij absentie van de geblesseerde Janssen maakte Strootman veel indruk tijdens de oefentrip van Nederland in Zuid-Amerika, waar Brazilië en Uruguay de tegenstanders waren.
"Als ik was meegegaan naar Zuid-Amerika had ik gespeeld tegen Brazilië en Uruguay. Ben ik van overtuigd. Daarom was het balen dat ik niet kon. Strootman heeft zijn kans gepakt. Hij is ook echt een goede speler", zegt Janssen in NUsport.
De middenvelder van Ajax is echter niet bang voor de concurrentie van Strootman. "Ik vind mezelf beter. Zo eerlijk moet je zijn. Dat heb ik altijd bij een speler die op dezelfde positie speelt. Ook bij Mark van Bommel, ja. Dat moet je doelstelling zijn, maar je moet ook de overtuiging hebben dat het zo is. Die heb ik wel. Laat ik het zo zeggen: Kevin Strootman kan niet meer brengen dan ik. En ik heb meer ervaring."
"Hoewel Strootman wat verder is in mentaal opzicht dan ik op die leeftijd, had hij vorig jaar ook wat ik te lang heb gehad: een superwedstrijd afwisselen met een slechte. Tegen Ajax vorig jaar was hij geweldig, maar daarna speelde hij onzichtbare wedstrijden. Logisch. Die omslag moet je als jonge speler nog maken", besluit hij.