Nee, hij wilde geen club meer trainen. En nee, al helemaal niet meer in Nederland. Toch zat Dick Advocaat woensdag ineens weer in de perszaal van het AFAS Stadion. Hij, de man die geen clubtrainer meer wilde zijn, is de rest van dit seizoen de coach van AZ. "Ik zat eigenlijk te wachten op een nationaal elftal."
Zelf moest hij er ook wel een beetje om lachen. Als Dick Advocaat zich afgelopen zomer, na zijn vertrek bij PSV, één ding voorgenomen had, was het wel om geen clubtrainer meer te worden. Dat dagelijks op het veld staan, daar had de inmiddels 66-jarige Hagenaar het wel mee gehad. Zo zeer zelfs, dat hij de afgelopen maanden aanbiedingen van verschillende buitenlandse clubs afsloeg. “En daar zat één hele grote club bij. Maar het buitenland, daar had ik gewoon geen zin meer in.”
En daar had Advocaat geen trek in. Toen AZ afgelopen vrijdag contact zocht, begon het weer te kriebelen bij de Hagenaar. Zeker omdat hij in het seizoen 2009/2010, toen hij de ontslagen Ronald Koeman opvolgde, een 'fijne tijd' gehad had bij AZ. “Dit is een hele warme club, ik heb hier destijds met veel plezier gewerkt. Ik had nooit verwacht dat ik nog clubtrainer zou worden, nee. Maar blijkbaar ben ik makkelijk over te halen.”
Na het eerste gesprek met de clubleiding, afgelopen weekend, vroeg Advocaat twee dagen bedenktijd. Ook omdat er dus nog iets speelde met een nationale bond, vermoedelijk Ierland. “Ik heb ze daar om uitsluitsel gevraagd, maar dat konden ze nog niet geven. Dus heb ik besloten om naar AZ te gaan. Hier staat een heel leuk elftal, met veel mogelijkheden. Ik ben heel benieuwd waar wij kunnen reiken.”
En dat land, dat kan altijd nog. Eventueel als dubbelfunctie, naast zijn werk bij AZ. “Dat heb ik in een gesprek met de clubleiding laten vallen, ja”, zei Advocaat lachend. “Maar een antwoord daarop heb ik nog niet gekregen. Maar ach, we zien wel. Eerst gaan we er hier iets moois van maken. Wat ik wil bereiken? Dat we een elftal krijgen dat met plezier speelt en goed voetbal laat zien. Roepen dat we kampioen moeten worden doe ik niet meer, na vorig seizoen. Daar pas ik wel voor op. Maar het is duidelijk dat deze club Europees wil blijven spelen. Dus we gaan zeker voor Europees voetbal.”