Aanklager KNVB keurt constructie FC Twente goed

0 reacties
20 november 2013, 16:26

FC Twente mag doorgaan met Michel Jansen als hoofdcoach. De aanklager betaald voetbal is van mening dat de constructie van de Tukkers, waar assistent Alfred Schreuder de coaching voor zijn rekening neemt, niet in strijd is met de reglementen.

De aanklager van de KNVB reageert met de uitspraak op een verzoek van de belangenvereniging Coaches Betaald Voetbal (CBV). Namens het CBV liet directeur Gerard Marsman onlangs weten dat de constructie bij FC Twente hem 'niet lekker zat'. "Volgens ons staat er expliciet in de regels dat de coaching tijdens een wedstrijd door de hoofdverantwoordelijke wordt gedaan en die taak kan niet gedelegeerd worden", zei hij bij de NOS. "Is er een andere interpretatie van de regels mogelijk volgens de aanklager, dan gaan we onderzoeken of we het reglement kunnen aanpassen."

De aanklager vond in het KNVB-reglement echter geen bewijs dat de hoofdcoach ook daadwerkelijk moet coachen tijdens wedstrijden, iets dat bij FC Twente gedaan wordt door assistent Alfred Schreuder. Omdat Schreuder niet de juiste diploma's heeft, schoof FC Twente Jansen naar voren als hoofdcoach. Het CBV baalt daarvan, liet Marsman vorige week weten. "Wij pretenderen een uitstekende opleiding te hebben voor onze coaches. Dan moet je ook zorgen dat die opleiding beschermd wordt."

Officiële tickets voor Europese topwedstrijden koop je veilig en vertrouwd bij FCUpdate.nl

Officiële tickets voor Europese topwedstrijden koop je veilig en vertrouwd bij FCUpdate.nl

  • Ticketshop
0 reacties

Je moet ingelogd zijn om een reactie te kunnen plaatsen.

Inloggen

Reacties

Je moet ingelogd zijn om een reactie te kunnen plaatsen.

Inloggen
Measurement pixel