Na de nederlaag in de Eredivisie tegen Heracles Almelo stelde coach Dick Advocaat van AZ dat zijn spelers harder voor elkaar moesten worden. De selectie was soms te veel een vriendengroep, vond hij. In aanloop naar de bekerwedstrijd tegen sc Heerenveen werd de trainer op zijn wenken bediend. Verdediger Wesley Hoedt kreeg het, na een wilde tackle, aan de stok met clubtopscorer Aron Jóhannsson. Prima, vindt Advocaat.
"Zó moeten ze naar elkaar scherp worden. Dat heb ik ook naar mezelf toe gezegd: ’Je kunt wel altijd aardig zijn, maar in het veld moet je elkaar ook de waarheid vertellen.' Dan krijg je gif erin. Dit soort akkefietjes is inherent aan scherp trainen en irritatie", zegt Advocaat, de opvolger van Gertjan Verbeek, in De Telegraaf.
"Wesley is een sterke speler, die op de training soms fysiek over de schreef gaat", vult Jóhannsson aan. "Onze trainer houdt van dit soort situaties, zo is hij nu eenmaal. Ik hoop, dat we er nóg geprikkelder door aan de start verschijnen tegen Heerenveen. Ik moest even een minuut rustig ademhalen, daarna was het over."
AZ en sc Heerenveen staan vanavond om 18.45 uur in het AFAS Stadion tegenover elkaar.