Ajax ruikt transfersom van 7 miljoen en zet vol druk op eigen speler

5 augustus 2025, 22:19
Ajax voor wedstrijd tegen Como
Foto: © Ziggo Sport
5 reacties
Maak ons je Google-favoriet

Ajax oefent druk uit op Chuba Akpom. De Amsterdamse club hoopt vurig dat de Engelse aanvaller deze zomer kiest voor een definitief vertrek naar Birmingham City, zo meldt Sky Sports dinsdagavond.

Akpom mag deze zomer uitzien naar een nieuwe werkgever, vooral omdat hij met zijn jaarsalaris van vijf miljoen euro gigantisch op het budget drukt. Waar lange tijd nauwelijks interesse bestond voor de 29-jarige aanvaller, buitelen de clubs momenteel over elkaar heen om Akpom binnen te hengelen. Birmingham City meldde zich zaterdag als eerste en heeft inmiddels gezelschap gekregen van Middlesbrough, Ipswich Town én Olympiakos Piraeus.

Artikel gaat verder onder video

Birmingham City en Ipswich Town lijken op dit moment de beste papieren te hebben om Akpom in te lijven. De aanvaller zelf heeft de medische keuring bij Ipswich reeds doorlopen en heeft volgens de Engelse transferjournalist Ben Jacobs zijn zinnen gezet op een overstap naar de Tractor Boys.

Ipswich Town zet in op een huurdeal met Ajax, met daarin een koopoptie die verplicht wordt als de club promotie naar de Premier League weet af te dwingen. Ajax heeft echter liever dat Akpom naar Birmingham City verkast.

Volgens Sky Sports-journalist Anthony Joseph wil Birmingham City Akpom reeds nu definitief overnemen van Ajax. Die club heeft een transfersom van 6 miljoen pond, omgerekend zo’n 6,9 miljoenen euro, over voor Akpom. “Ajax oefent druk uit op Chuba Akpom om naar Birmingham City te verkassen, want de club wil liever een definitieve transfer bewerkstelligen”, klinkt het dinsdagavond.

Officiële tickets voor Europese topwedstrijden koop je veilig en vertrouwd bij FCUpdate.nl
Officiële tickets voor Europese topwedstrijden koop je veilig en vertrouwd bij FCUpdate.nl
  • Ticketshop
  1. Martine
    418 Reacties
    638 Dagen lid
    1.336 Likes
    Martine
    Gekopieerd! bewerkt

    Ik begrijp Ajax wel. Ze hebben die 7 miljoen hard nodig. Ook willen ze de maandelijkse kosten kwijt. Maar een speler “dwingen” om iets te doen door hem onder druk te zetten hoort niet en is onmenselijk. Of vind ik dit nu met mijn vrouwelijke intelligentie

    1. Martine
      418 Reacties
      638 Dagen lid
      1.336 Likes
      Martine
      Gekopieerd!

      @Hahahahahaha en jullie dan. Jawel, want een speler heeft rechten (en ook plichten zoals trainingen bijwonen in dit geval) net als iedere werknemer in dienstverband

  2. CG
    4.125 Reacties
    1.201 Dagen lid
    14.636 Likes
    CG
    Gekopieerd! bewerkt

    Er wordt zoveel gezegd en geschreven. Eerst maar zien en dan pas geloven lijkt mij !!

  3. Copa
    2.225 Reacties
    1.152 Dagen lid
    22.825 Likes
    Copa
    Gekopieerd!

    Morgen: Ipswich knijpt ém en besluit Akpom per direct te kopen
    maar dan

  4. GerwinB68
    38 Reacties
    1.502 Dagen lid
    38 Likes
    GerwinB68
    Gekopieerd!

    Koehandel is het!