Guardiola reageert op kritiek van Slot op spelsituaties

guardiola slot
Foto: © Imago
0 reacties
3 maart 2026, 17:36

Manchester City-manager Pep Guardiola heeft in een persconferentie uitgehaald naar Arne Slot nadat de Liverpool-manager zich kritisch uitliet over het huidige spel in de Premier League. Volgens de Spaanse oefenmeester moet zijn Nederlandse collega niet zeuren, maar zich simpelweg aanpassen aan de wetten van het Engelse voetbal. Slot liet eerder deze week weten dat hij geen fan is van de fysieke speelstijl en de grote nadruk op spelhervattingen in de competitie.

De kritiek van Slot kwam voort uit onvrede over de manier waarop standaardsituaties worden beoordeeld en uitgevoerd. De trainer van Liverpool stelde dat zijn voetbalhart lijdt onder de trend waarbij corners en vrije trappen dominanter zijn dan vloeiend veldspel. Guardiola, die zich met Manchester City voorbereidt op de wedstrijd tegen Nottingham Forest, vindt dat de Nederlander de realiteit van de competitie moet accepteren. Volgens de Spanjaard is de focus op dode spelmomenten namelijk niets nieuws onder de zon in Engeland.

Vergelijking met de NBA

Artikel gaat verder onder video

De tacticus van Manchester City trekt een parallel met de ontwikkelingen in het Amerikaanse basketbal om de huidige situatie te duiden. Hij wijst erop dat de driepunter in de NBA voorheen ook minder belangrijk was, maar dat dit volledig veranderde nadat de Golden State Warriors er intensief gebruik van gingen maken. In de ogen van Guardiola is de toegenomen waarde van standaardsituaties in het voetbal een vergelijkbare tactische evolutie die simpelweg onderdeel is van de dynamiek van de sport.

Weinig veranderd

Tijdens de persconferentie blikte Guardiola terug op zijn eigen ervaringen met het Britse voetbal. "Standaardsituaties zijn steeds belangrijker geworden voor de strategieën. Dat was anders toen ik begon als manager. Toen ik een jongetje was, zeiden we dat de mensen in Engeland hoekschoppen vierden alsof het doelpunten waren. Ik herinner me dat nog perfect, dus in dat opzicht is er niets veranderd", zo vertelt de manager. Hiermee spreekt hij de suggestie van Slot tegen dat de competitie op een negatieve manier is veranderd.

Hoewel Slot klaagde dat keepers in de Premier League bijna in hun gezicht geslagen kunnen worden zonder dat er gefloten wordt, is Guardiola van mening dat een manager daar zelf een weg in moet vinden. Hij benadrukt dat klagen weinig zin heeft in een competitie met een eigen karakter. "Je kunt wel klagen, maar je moet je aanpassen. Het hoort bij het spel. Je moet je aanpassen hoe er gefloten wordt, hoe er gespeeld wordt, en vooral aan de manier waarop het in de Premier League wordt gedaan", klinkt het streng.

Toch nog begrip

Ondanks zijn duidelijke boodschap aan het adres van Slot, toont Guardiola ook een sprankje begrip voor de visie van de voormalig trainer van Feyenoord. Hij erkent dat de voorkeuren voor een bepaalde speelstijl per persoon en per club kunnen verschillen. "Elk land heeft zijn eigen manier en elke club heeft zijn eigen speelwijze. Ik begrijp de opmerkingen van Arne Slot volledig en in sommige opzichten ben ik het ermee eens", besluit de oefenmeester van City.

Klik op een van onderstaande afbeeldingen en download de FCUpdate-app voor Android of iOS!

Officiële tickets voor Europese topwedstrijden koop je veilig en vertrouwd bij FCUpdate.nl

Officiële tickets voor Europese topwedstrijden koop je veilig en vertrouwd bij FCUpdate.nl

  • Ticketshop
0 reacties

Je moet ingelogd zijn om een reactie te kunnen plaatsen.

Inloggen

Reacties

Je moet ingelogd zijn om een reactie te kunnen plaatsen.

Inloggen