Rodney Sneijder, het 20-jarige broertje van Internazionale-vedette Wesley Sneijder, is deze week met de A-selectie van Ajax mee op trainingskamp naar Duitsland. De linkshalf zegt het erg naar zijn zin te hebben in de hoofdmacht.
“We trainen lekker en zwaar, maar het is zeker bij te houden”, zegt Sneijder op de officiële website van Ajax. “Verder is het heel prettig dat ik veel jongens al wat langer ken. Maar de groep zit sowieso goed in elkaar. Er wordt veel gelachen en hard getraind en iedereen gaat met elkaar om.”
Maar Sneijder traint ook hard. “Want ik wil graag bij de selectie blijven en veel speelminuten maken in de Eredivisie. En kampioen worden natuurlijk. Er zit veel potentie in de groep en het niveau is echt hoog.”
Zijn broer Wesley is een voorbeeld voor hem wat hoeveelheid trainingsarbeid betreft. “Ik heb natuurlijk ook een goed voorbeeld met Wes”, gaat Rodney verder. “Ik wil ook het hoogst haalbare bereiken en daar moet je veel voor laten en hard voor trainen. Ik let heel goed op mijn voeding en waar ik extra kan trainen doe ik dat. Ik doe er echt alles aan om te slagen bij Ajax.”
Dat is maar goed ook. Want zijn vader reed constant op en neer naar Amsterdam om Rodney, en eerder al zijn broers Wesley en de als gevolg van blessures nooit doorgebroken Jeffrey, telkens naar Ajax te brengen om te trainen. “Mijn pa heeft alleen maar de A2 gezien”, lacht Sneijder. “Als je ziet wat het heeft opgeleverd mag die ‘ouwe’ niet klagen. De ritjes zijn niet voor niks geweest.”