Het laatste voetbalnieuws » Belgische tweedeklassers verwerpen hervorming
RSSVolg ons op TwitterVolg ons op Facebook

Voetbalnieuws

Belgische tweedeklassers verwerpen hervorming

Gepubliceerd op vrijdag 21 maart 2008 om 09:16

De Belgische tweedeklassers hebben vrijdag het voorstel van de Profliga om de competitie te hervormen naar de prullenbak verwezen. De Profliga, waarin de clubs uit de eerste klasse zijn verenigd, wilde het aantal clubs in de hoogste klasse van achttien terugbrengen naar zestien.

De tweedeklassers kunnen zich zowel financieel als sportief niet vinden in het voorstel. Ze willen wel nadenken over een tegenvoorstel. Het plan van de Profliga zou in het seizoen 2009-2010 moeten worden ingevoerd.

Belangrijkste verandering naast het verminderen van het aantal clubs is de komst van play-offs. Wie na de reguliere competitie bovenaan staat, is nog geen kampioen. Pas in de play-offs, waaraan zes clubs deelnemen, worden de titel en de overige Europese tickets vergeven.


Reacties

Meer voetbalnieuws

FCUpdate Social Media