PSV-trainer Ronald Koeman toonde zich na afloop van het gewonnen Champions League-duel tegen Arsenal (1-0) zeer tevreden. "Dit was het maximaal haalbare resultaat. Door deze uitslag hebben we zeker een goede kans om de kwartfinales te halen van de Champions League."
Koeman gaf toe dat de overwinning van PSV een verrassing was. Vooraf had de oefenmeester nog voor 0-0 willen tekenen. "Ja, natuurlijk. Arsenal is de betere ploeg. Maar als je gelooft in jezelf kan dit gebeuren. Arsenal creëert uit zichzelf niet zoveel van achteruit. Maar bij balverlies van de tegenstander zijn ze levensgevaarlijk in de counter. Dat wisten we en daar hebben we goed op ingespeeld."
Toch was Koeman vooraf niet te benijden geweest. De coach kon tegen Arsenal niet beschikken over de geblesseerde aanvallers Patrick Kluivert, en belangrijker, Jefferson Farfan. Door het gebrek aan aanvallers besloot Koeman tot een tactische variant waarin Phillip Cocu en Edison Mendez vanuit het middenrif de aansluiting moesten vinden bij Tardelli en Arouna Koné. De twee spitsen zochten steeds de zijkanten op, waardoor er in het centrum ruimte kwam voor de doorschuivende middenvelders.
"Dat was een bewuste keuze en had eigenlijk niet veel te maken met de blessures", aldus Koeman. "Door de twee centrale verdedigers van Arsenal vrij te laten, wisten die eigenlijk niet goed wat ze moesten doen. In de eerste helft kon je al bij fases zien dat ze het daar moeilijk mee hadden en na de pauze werd het helemaal duidelijk. Als zoiets lukt in een Europese topwedstrijd kun je alleen maar heel blij zijn."
Na de pauze herhaalde zich het beeld van de eerste helft. Arsenal zocht naar een doelpunt, maar dat werd hen door het hechte verdedigingsblok van PSV niet gegund. Aan de andere kant scoorde PSV in de 61e minuut wel, na de eerste echt vloeiende aanval van de avond. Edison Mendez schoot de bal vervolgens van twintig meter achter de kansloze doelman Jens Lehmann: 1-0.
"Ik denk dat dit een heel lastig resultaat is voor Arsenal", stelt Koeman. "Zelfs als ze over tweede weken in Londen een 2-0 voorsprong nemen, is een tegendoelpunt dodelijk. Als we dan het niveau halen dat we vandaag in de tweede helft lieten zien, hebben we een goede kans om ze uit te schakelen. Natuurlijk zal het heel moeilijk worden, maar we hebben vandaag wel een heel belangrijke eerste stap gezet."