Het zijn zware tijden voor Steve Staunton, de bondscoach van Ierland. Woensdag stelde zijn elftal zwaar teleur, door thuis niet verder te komen dan 1-1 tegen Cyprus. Daarover mochten de Ieren zelfs niet mopperen, want Cyprus stond lange tijd met 0-1 voor. Pas diep in blessuretijd redde Steve Finnan een punt voor de Ieren, die deelname aan het EK sinds gisteren bovendien definitief kunnen vergeten.
De late gelijkmaker van Finnan was voor de Ierse fans slechts een doekje voor het bloeden. Naarmate de wedstrijd vorderde, keerden de supporters zich steeds meer tegen het eigen elftal en bondscoach Staunton. Er werd volop gefloten en boe geroepen. Terecht, vindt Staunton. "Ik begrijp de fans heel goed. Wat we lieten zien, was simpelweg niet goed genoeg. We speelden ver onder ons niveau."
Ondanks het gelijkspel tegen Cyprus en het feit dat EK-deelname misgelopen is, peinst Staunton er niet over om zijn functie neer te leggen. "Ik ga gewoon door. We hebben een jonge ploeg en we moeten ons nu richten op het WK van 2010."