China hoopt tijdens het Olympische voetbaltoernooi voor een stunt te zorgen. Het gastland gaat voor een medaille, zo laat bondscoach Ratomir Dujkovic weten.
"Een medaille zou heel mooi zijn", zegt de Servische coach, die Ghana in 2006 zeer verrassend naar de achtste finale van het WK in Duitsland leidde, op de website van de FIFA. "Op die manier kunnen we de Chinese voetbalfans tevreden stellen."
De Chinese fans kunnen wel een succesje gebruiken, want de nationale ploeg werd deze zomer roemloos uitgeschakeld in de strijd om een WK-ticket. Jong China moet het geschonden blazoen weer oppoetsen, weet Dujkovic. Het feit dat China tijdens de groepsfase tegen favoriet Brazilië moet spelen, ziet de Serviër niet als een probleem. "We spelen eerst tegen Nieuw-Zeeland en België. Als alles goed loopt, hebben we dus al zes punten in onze zak als we tegenover Brazilië komen te staan", bluft hij.