Eén dag voordat het herentoernooi van start gaat, is in China het Olympische voetbaltoernooi voor vrouwen begonnen. Met Duitsland en Brazilië stonden direct twee kanshebbers op de gouden medaille tegenover elkaar. De kraker in Groep F, waarin ook Noord-Korea en Nigeria zitten, eindigde zoals het begon: 0-0.
In Groep E pakte Canada direct drie punten, door Argentinië met 1-2 te verslaan. Nieuw-Zeeland leek in Groep G ook op weg naar een overwinning, maar het gaf in de laatste twintig minuten een 0-2 voorsprong uit handen.
Het damestoernooi in Peking bestaat uit drie groepen van vier teams. Acht ploegen (de nummers één en twee van iedere groep, plus de twee beste nummers drie) plaatsen zich vervolgens voor de kwartfinale. Later vandaag staan met Noorwegen en de VS de Olympische kampioenen van 2000 en 2004 tegenover elkaar.