Egil Olsen keert terug als bondscoach van Noorwegen. De 66-jarige oefenmeester is bereid om op interim-basis de taken van Age Hareide over te nemen, die eind vorig jaar ontslag nam. Olsen heeft met de Noorse voetbalbond een akkoord gesloten voor de komende drie oefenduels, tegen Duitsland, Finland en Zuid-Afrika.
Olsen was van 1990 tot 1998 al eens trainer van de Noren. Hij loodste het land naar de WK's van 1994 en 1998, waarbij in 1998 zelfs de achtste finale bereikt werd. Daarna coachte hij Valerenga, Wimbledon en de nationale ploeg van Irak.
De Noorse voetbalbond benadrukt dat Olsen de functie slechts tijdelijk zal bekleden. Door zijn interim-dienstverband heeft de bond echter wat meer tijd om een definitieve opvolger voor Hareide te zoeken. Deze nieuwe bondscoach krijgt de zware taak om Noorwegen alsnog naar het WK van 2010 te loodsen. Nu staat de ploeg onderaan in groep 9, de poule waarin ook Nederland zit, met twee punten uit drie duels.