Europa dichtbij voor degradatiekandidaat Volendam

0 reacties
21 april 2009, 15:52

In theorie kan FC Volendam één zege verwijderd zijn van UEFA Cup-voetbal. Als de Noord-Hollanders ten koste van SC Heerenveen de bekerfinale halen, FC Twente in de andere halve eindstrijd van NAC Breda wint én de Tukkers als tweede eindigen in de Eredivisie, is de ploeg van coach Frans Adelaar zeker van Europees voetbal.

In dit scenario plaatst FC Twente zich namelijk voor de Champions League en zou FC Volendam, zelfs als het de bekerfinale verliest, het UEFA Cup-ticket krijgen. Als FC Twente niet als tweede eindigt, of als bijvoorbeeld NAC Breda de finale haalt, moeten de Volendammers wel zelf de beker winnen om Europa in te mogen.

FC Volendam Europa in, het zou een stunt van formaat zijn, weet ook coach Adelaar. "Criticasters zullen roepen dat dat slecht is voor het Nederlandse voetbal, maar daar heb ik niets mee te maken", zegt hij op de website van SC Heerenveen, de tegenstander van zijn ploeg in de halve eindstrijd. "Als wij Ajax, Roda JC en Heerenveen uitschakelen, hebben we het verdiend om de finale te spelen."

Adelaars mannen zullen woensdag de aanval kiezen tegen Heerenveen, verklapt hij. "Angst is een slechte raadgever. We gaan uit van eigen kracht en dat is aanvallend voetbal. Wij willen door en voor Heerenveen is na de nederlaag in Utrecht het belang van de beker alleen maar toegenomen. Alle ingrediënten voor een heerlijke pot bekervoetbal zijn aanwezig. Ik verwacht een mooie voetbalavond."

Officiële tickets voor Europese topwedstrijden koop je veilig en vertrouwd bij FCUpdate.nl

Officiële tickets voor Europese topwedstrijden koop je veilig en vertrouwd bij FCUpdate.nl

  • Ticketshop
0 reacties

Je moet ingelogd zijn om een reactie te kunnen plaatsen.

Inloggen

Reacties

Je moet ingelogd zijn om een reactie te kunnen plaatsen.

Inloggen
Measurement pixel