David Texeira kan zondag in de uitwedstrijd tegen SC Heerenveen mogelijk nog niet debuteren voor FC Groningen. De Uruguayaanse aanwinst is momenteel nog niet speelgerechtigd. Hij vliegt dinsdag naar zijn geboorteland om bij de ambassade een stempel te halen voor het completeren van zijn verblijfsvergunning in Nederland.
"Of dit allemaal voor zondag gaat lukken en Texeira tijdig kan terugkeren in Groningen, is nog maar de vraag. Zijn speelgerechtigdheid wordt voor het duel met SS Heerenveen in ieder geval een race tegen de klok", zegt algemeen directeur Hans Nijland op de website van FC Groningen.
De beleidsbepaler laat verder weten dat een supporter van de noorderlingen zó blij is met de transfer van Texeira, dat deze persoon de helft van de kosten van het vliegticket van de aanvaller heeft betaald. De fan wenst anoniem te blijven.