Het voortbestaan van BV Veendam is in gevaar. Als de club er niet in slaagt om op korte termijn 350.000 euro bij elkaar te krijgen, lijkt het einde aanstaande. Directeur Henk Eising is inmiddels de wanhoop nabij en legt zijn functie deze maand neer.
Volgens Eising is de nood bij de Groningse eerstedivisionist hoog. "Ik kan geen begroting in de benen houden als ik van te voren weet dat ik 350 duizend euro tekort kom. Ik kan seizoenkaarthouders eerder laten betalen en sponsorgelden naar voren halen, maar dat kan ik alleen doen als ik weet dat we aan een nieuw seizoen kunnen beginnen en dat ook af kunnen maken", zegt de directeur in Voetbal International.
Eising ging twee jaar geleden aan de slag bij Veendam, dat toen al op de rand van de afgrond stond. "We hebben er sindsdien alles gedaan om Veendam omhoog te krijgen. We zijn vorig seizoen vierde geworden in de competitie, boekten zelfs een bescheiden winst en we hebben het imago van de club honderd procent verbeterd. Maar het heeft niet geleid tot een veel grotere inkomstenstroom en dat is wel nodig."
Zelf is Eising er klaar mee. Aan het eind van deze maand stopt hij zijn werk. "27 april is mijn laatste werkdag, ik ben er na twee jaar wel klaar mee om alle ballen alleen de lucht in te houden. Ik wil niet meer bedelen. Voor de regio is het dus nu of nooit."