Naast elf Spanjaarden en Italianen staat er vanavond in Kiev ook een Portugees binnen de lijnen. Pedro Proença is door de UEFA aangesteld als scheidsrechter bij de EK-finale. Een enorme eer, vindt de man die vorige maand al de CL-finale floot.
"Natuurlijk is het een grote eer om deze kans te krijgen", zegt de 41-jarige arbiter op de website van de UEFA. "Voor een scheidsrechter is dit één van de mooiste dingen die je kan bereiken. Ik voel me bevoorrecht, deze uitverkiezing is een erkenning van het harde werk dat mijn team van assistenten en ik dit toernooi verricht hebben."
Dat hij in één jaar zowel de Champions League-finale als de EK-finale mag fluiten, maakt het voor Proença extra bijzonder. "Dit betekent dat ik mijn piek bereikt heb. Ik zal mijn functie zondag met trots uitvoeren en hoop er het beste van te kunnen maken."