Europees Parlement wil Blatter per direct weg hebben

0 reacties
11 juni 2015, 15:39

Sepp Blatter moet per direct zijn taken als voorzitter van de FIFA neerleggen. Althans, dat vindt het Europees Parlement. Diverse media stellen dat een grote meerderheid van het Europarlement donderdag in Straatsburg heeft gezegd dat ze de 79-jarige Zwitser, die afgelopen week zijn afscheid bij de wereldvoetbalbond aankondigde, meteen willen zien vertrekken.

Blatter trad enkele dagen na het winnen van de presidentsverkiezing terug als president van de FIFA, maar het werd meteen duidelijk dat hij nog een tijdje aan het roer zou staan bij het mondiale voetbalorgaan. Waarschijnlijk wordt er pas aan het einde van het jaar, tijdens een buitengewoon congres, een opvolger voor de Zwitser gekozen en tot die tijd wil Blatter de drastische hervormingen bij de FIFA starten. Het Europees Parlement pleit er echter voor dat een interim-voorzitter deze taak op zich zal nemen.

De wereldvoetbalbond hoeft geen gehoor te geven aan de wens van het Europarlement. Mocht Blatter per direct afzwaaien, dan is Issa Hayatou de aangewezen man om op interim-basis aan het bewind te komen staan. Hij is namelijk de langst dienende vicevoorzitter.

Klik op een van onderstaande afbeeldingen en download de app voor Android of iOS!

0 reacties

Je moet ingelogd zijn om een reactie te kunnen plaatsen.

Inloggen

Reacties

Je moet ingelogd zijn om een reactie te kunnen plaatsen.

Inloggen
Measurement pixel