In navolging van de internationale politieorganisatie Interpol heeft ook het Nobel Vredescentrum in Oslo een punt gezet achter de samenwerking met de FIFA verbroken. De wereldvoetbalbond ondersteunde sinds het WK voor clubteams in 2013 in Marokko de 'handdruk voor vrede', een gebaar van vriendschap en respect dat door de Noorse voetbalbond en het Nobel Vredescentrum werd bedacht en ontwikkeld.
De FIFA gebruikte sindsdien het logo van het Noorse initiatief in tal van promotionele activiteiten. Als onderdeel van het project voor vrede, solidariteit en sportiviteit was er bij wedstrijden onder de vlag van de mondiale bond onder meer een protocol tussen aanvoerders en officials voor en na het duel.
Interpol maakte vorige week bekend voorlopig geen gebruik meer te maken van het FIFA-fonds van twintig miljoen euro ter bestrijding van onder meer matchfixing. De voetbalbond is in zwaar weer terechtgekomen door beschuldigingen over onder meer corruptie en omkoping.
Je moet ingelogd zijn om een reactie te kunnen plaatsen.
Inloggen